ریل کیت

تعریف ریل کیت سرور 

 

از متعلقات رک می توان به ریل کیت اشاره کرد، رک قابی فلزی است که درون آن تجهیزات شبکه مانند سوئیچ، پیچ پنل، سرور و … قرار دارد. واحد سنجش ارتفاع رک، یونیت است که معادل 4.4 سانتیمتر می باشد. ریل ها از دو تیغه فلزی تشکیل شده که داخل رک بسته می شوند و سرور در حالت کشویی در داخل رک جایگذاری می شود. مشخص است که ریل کیت سرور اچ پی HP Proliant DL380 G6 G7 برای نسل ۶ و نسل ۷ سرورهای HP Proliant DL380 بسیار سازگار است و استاندارد سرورهای DL360 G8، ریل کیت DL360 G8 می باشد. اگر شما مبتدی هستید و در زمینه فناوری های تازه کم تجربه هستید، حتما دنیای ریل های سرور می تواند برای شما دلهره آور و پیچیده باشد. که این پیچیدگی و دلهره برای افرادی است که با طیف گسترده سرورهای HP و DELL آشنا نیستند. ریل ها سرور ها را در خود جای داده و می توان گفت که از اجزای مهم یک قفسه سرور، ریل های سرور هستند و بر حسب نوع ریلی که دارید، به شما اجازه داده تا یک ساختار کارآمد و قابل دسترسی داشته و سیستم خود را سرویس دهی کنید.

باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که ریل ها می توانند مشکل ساز هم باشند، ریل های خاص برای نصب نیاز به ابزارهای خاصی دارند و با سیستم های خاص سازگار هستند. 

 

 

ریل کیت

 

 

تفاوت ریل استاتیک و ریل کشویی

با مشاهده ریل کیت، می توان آنها را بین ریل های ایستاده و ریل های کشویی طبقه بندی کرد. در ریل های کشویی این امکان وجود دارد که شما می توانید سیستم را از قفسه به صورت کامل خارج کنید، که این موضوع باعث شده سرور به راحتی سرویس گردد، بدون اینکه نیاز به خارج کردن آن از قفسه باشد. با وجود وزن بالای سرور، خارج کردن آن از قفسه، مطمئنا مشکلات مخصوص خود را دارد. نوع دیگر که به نام ریل های استاتیک معروف هستند. این مدل از ریل ها نمی توانند مانند ریل های کشویی به شما سروری دهند. ولی ناگفته نماند که با انواع قفسه ها و تاسیسات پشتیبانی انعطاف پذیری بیشتری دارند.

 

ریل کیت

 

 

درباره بازوی انتقال کابل چه می دانید ؟

قطعه بازوی کابل کنترل اختیاری (CMA) این امکان را به شما می دهد که کابل های مختلفی که از پشت سرور منتقل شده را مدیریت کرده و با ترکیب آنها به یکدیگر، از دید پنهانشان کنید. بازوی انتقال کابل با ریل های استاتیک سازگار نیست، در حالی که برای ریل های کشویی مناسب است. 

 

کارشناسان فروشگاه اینترنتی ایران اچ پی سرور به شما کمک می کنند تا ریلی مناسب با رک و سرور خود انتخاب کنید.

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X