سی پی یو های xeon

سی پی یو های xeon در ژوئن سال 1998 معرفی شدند که مبتنی بر معماری مشابه سی پی یو (CPU) های معمولی درجه دسکتاپ هستند، اما برخی از ویژگی های پیشرفته مانند پشتیبانی از حافظه رم ECC و همچنین پشتیبانی تعداد هسته بالا و پشتیبانی از مقادیر زیادی از رم (RAM) با حجم زیادی از حافظه نهان (cache memory) را دارا می باشد که همین قابلیت ها این اطمینان را می دهد که اجرایی ایمن برای دسترس بودن سرویس دهی سازمانی و مسئول رسیدگی به استثنائات سخت افزاری را داشته باشد، همچنین این سی پی یو ها قابلیت پشتیبانی از سوکت های چندتایی (دو،چهار و هشت تایی) را دارا می باشد.

مقایسه سی پی یو های معمولی و xeon

معمولا کاربران در کامپیوترهای شخصی ( desktop ) از پردازنده های اینتل سری Core i استفاده می کنند. اما از پردازنده های قوی و بدون وقفه مانند سری های CPU Xeon اینتل ( xeon ) در سرورها بهره می برند. سی پی یو xeon با پردازنده های دسکتاپ متفاوت هستند که با هدف پردازش و کارایی موازی، طراحی و ساخته شده اند.
سی پی یو های Workstation نسبت به سی پی یو های Desktop از کارکرد و عمر طولانی تری برخوردارند و عموما از همتایان دسکتاپ خود از حافظه نهان(cache) بیشتری استفاده میکنند و قابلیت اورکلاک ( OverClock ) شدن بیشتری دارند.

 

پردازنده های چند هسته ای با تعداد زیادی از رشته های پردازشی که با ساختار سیستم های 64 بیتی طراحی شده،که در حقیقت از سری پردازنده xeon محصولات Intel هستند که هدف آنها بازار سیستم های سرور، دیتا سنتر ها و بخش ورک استیشن ( Workstation ) است.

 

ویژگی های سی پی یو xeon

از ویژگی CPU xeon که برنامه مدیریت دیتا سنتر ها یا DCM را دارا هستند که این اجازه را می دهد تا محصولات مورد نظر ، نظارت پیشرفته ای بر روی داده های سرور و اطلاعات و دیتا سنترها داشته باشد.
مسلما در نهایت بهترین انتخاب برای سیستم های سروری، سی پی یو xeon است که پشتیبانی و تنوع در سوکت های مختلف و پشتیبانی از حافظه کش بسیار بالا همچنین داشتن دمای کمتر و قابلیت اورکلاک (OverClock) شدن بیشتر از مزایای این پردازنده به حساب می آید و بالاترین سطح عملکرد را در ویندوزهای سرور (windows serverseries) را دارا می باشد.

شما می توانید با وارد شدن به سایت ایران اچ پی سرور، علاوه بر دریافت اطلاعات در مورد فروش سی پی یو xeon اینتل سری E و آخرین قیمت Workstation اچ پی سری Z ، قیمت ورک استیشن Hp استوک و دیگر تجهیزات مورد نیاز را مشاهده نمایید.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X