در ابتدا می خواهیم به معرفی هارد HGST بپردازیم، در سال ۲۰۰۳ شرکت هیتاچی ژاپن با خرید امتیاز تولید هاردهای اینترنال شرکت IBM، هاردی با نام HGST راهی بازار کرد.

با محبوبیتی که این هاردها در دنیا پیدا کرد، خیلی از شرکت ها واکنش نشان داده و در آخر شرکت وسترن دیجیتال امتیاز این هارد را از شرکت هیتاچی خریداری کرد.

شرکت وسترن دیجیتال از رهبران و سردمداران ذخیره سازی به شمار می رود که اولین هارد ۶ ترابایتی و اولین هارد ۱۰ ترابایتی توسط این شرکت در دنیا عرضه شد.

HGST مخفف کلمات Hitachi Global Storage Technology می باشد.

در هاردهای ۱۰ ترابایتی از ابتکاری استفاده کردند که انقلاب جدیدی در تکنولوژی تولید هارد به شمار می رود که آن ابتکار استفاده از گاز هلیوم است که در اصل بلبرینگ را بازی می کند. این تکنولوژی سبب خنک کنندگی بهتر، افزایش عمر، کاهش مصرف انرژی و حذف بیشتر قطعات مکانیکی می شود.

هارد HGST  به دلیل کمترین نرخ خرابی جزو قابل اعتمادترین هارد دنیا محسوب می شود.

 

هارد HGST

 

بر اساس میزان نیاز کاربران هاردهای HGST در پنج مدل مختلف در بازار ارائه شده است :

Ultra Star – Deskstar – Travelstar – Endustar – Cinemastar

 

Ultra Star  :

این هارد که در سایزهای ۲.۵ و ۳.۵ اینچی جزو گروه حرفه ای HGST جای می گیرد که با رابط های  SAS / SATA / SCSI عرضه می شود. هارد Ultra Star  را می توان در طبقه کلاس های Constellation در سیگیت یا RE در وسترن قرار داد و قیاس کرد، مسلما این نکته هم قابل ذکر است که این هارد طول عمر بیشتری نسبت به دو مدل بالا دارد.

اگر بخواهیم سرعت هارد را در نظر بگیریم، همه آنها دارای ۷۲۰۰ دور در دقیقه می باشند ولی از لحاظ  ورودی و خروجی های برد اصلی هارد از کارایی بیشتری برخوردار است.

از ویژگی های آن می توان به راندمان یا کارکرد دائم در طول سال بدون کمترین افت کاری اشاره کرد که این قابلیت هارد برای کاربرد در SAN، NAS و سرورها بسیار مطلوب است. اجازه تشخیص، گزارش گیری و مانیتور کردن هارد به وسیله کنترلرهای سخت افزاری و نرم افزاری از قابلیت S.M.A.R.T این هارد می باشد.

یکی از خصوصیات خوب این هارد که آن را از هاردهای دیگر در هر برندی متفاوت و برجسته کرده، ضد شوک و ضد لرزش بودن آن به صورت سخت افزاری است. ویژگی سخت افزار تشخیص دهنده لرزش این است که هنگام لرزش به صورت خودکار در سریع ترین حالت ممکن هد را از روی دیسک ها جمع کرده تا آسیبی به دیسک ها وارد نشود.

 

هارد HGST

 

Deskstar

در مقابل هاردهای وسترن و سیگیت بسیار با دوام تر و از میزان بهره وری بالایی برخوردار بوده و برای سیستم های کامپیوتری و PC ها مناسب است.

 

Travelstar :

هاردهای Travelstar پرتابل ۲.۵ اینچی با رابط SATA 


Endustar :

هاردی بسیار مقاوم و در سایز ۲.۵ اینچ با پورت SATA ، که در مقابل لرزش و شوک الکتریکی بسیار با دوام است.

 

Cinemastar :

این هارد در سایزهای ۲.۵ و ۳.۵ اینچ، برای کاربرانی که به یک هارد بی صدا احتیاج دارند بسیار مناسب است .

 

 

هم اکنون با کارشناسان ما در سایت ایران اچ پی سرور در تماس باشید، آنها نحوه خرید هارد HGST و سایر مشخصات آن را به شما ارائه خواهند کرد.

 

 

 

 

 

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X