سی پی یو Intel Xeon E5606

(0 امتیاز) 0 فروش

۱۰۰,۰۰۰ تومان

سی پی یو Intel Xeon E5606 ،پردازنده ای 2.13 گیگاهرتزی، مدل جدید CPU های قدرتمند و خاص Xeon می باشد که با هدف استفاده در سرور ها تولید گردیده است.
این پردازنده که در سه ماهه اول سال 2011 میلادی عرضه شده است دارای سوکت LGA 1366 می باشد.

 

 

 

تعداد
دسته:

اشتراک:

سی پی یو Intel Xeon E5606 ،پردازنده ای 2.13 گیگاهرتزی، مدل جدید CPU های قدرتمند و خاص Xeon می باشد که با هدف استفاده در سرور ها تولید گردیده است.
این پردازنده که در سه ماهه اول سال 2011 میلادی عرضه شده است دارای سوکت LGA 1366 می باشد. این CPU چهار هسته ای اینتل Xeon دارای 80 وات قدرت حرارتی، یک حافظه پنهان L3 با 8 مگابایت است. CPU اینتل Xeon E5606 مصرف برق را تنظیم و عملکرد سرور را بر اساس نیاز به نرم افزار و برنامه ها برای صرفه جویی در منابع سیستم و همچنین کاهش مصرف انرژی تنظیم می کند.تکنولوژی ساخت این سی پی یو 32 نانومتر است.لیتوگرافی یا تکنولوژی ساخت به فناوری نیمه هادی که برای تولید یک مدار یکپارچه به کار می رود، گفته می شود و با واحد نانومتر (nm) سنجیده می شود که نشانگر ابعاد مدار ها و اجزا ساخته شده در پردازنده است.
فناوری مجازی سازی اینتل که در این CPU چهار هسته ای اینتل Xeon استفاده می شود، سازگار با  انواع نرم افزار های رمزگذاری شامل SSE، SSE2، SSE3، SSE 4.1، SSE 4.2، AES و EM64T است.
CPU های Xeon با هدف پردازش در سرور ها و ایستگاه های کاری طراحی و ساخته شدند و از خیلی جهات با CPU های دسکتاپ ( Core i ) تفاوت دارند. CPU های Xeon نسبت به بازدهی که ارائه می کنند، دمای کمتری دارند و به دلیل کاربرد در سرور ها و مراکز داده،از پایداری بیشتری برخوردارند و در شرایط مساوی، اختلال کمتری در سرویس دهی در سیستم هایی که از پردازنده های Xeon بهره می بردند وجود دارد، که خود این مورد هم دلایل فنی و تکنولوژیکی است که در این سری CPU ها تعبیه شده است.
سی پی یو E5606 دارای فرکانس ۲٫۱۳ گیگا هرتز , 4 هسته واقعی , 4 Thread و کش (8MB (Cache می باشد .
هم چنین سی پی یو Xeon E5606 دارای سرعت باس 4.8GT/s QPI می باشد .
جهت بررسی دقیق تر اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

وضعیت کالا

سازنده پردازنده

مدل پردازنده

سوکت های پشتیبانی شده

معماری ساخت

لیتوگرافی پردازنده

تعداد هسته

تعداد رشته (Thread)

مقدار cache

فرکانس مبنا پردازنده

سرعت bus

توان مصرفی (TDP)

نوع حافظه رم پشتیبانی شده

حداکثر اندازه حافظه رم

حداکثر تعداد کانال حافظه

فرمت آدرس فیزیکی

ساختار پردازنده

مجموعه ویژگی های پردازنده

, , , , , , , , ,

X